Choć rodzice oczekujący na noworodka najwięcej uwagi poświęcają dodatkom, które ułatwią im życie to tak naprawdę najważniejsze jest by wybrać praktyczny zestaw kąpielowy, który zapewni wygodę podczas pierwszych dni z maleństwem i sprawi, że wszyscy polubicie wspólne kąpiele.

Z czego składa się praktyczny zestaw kąpielowy?

praktyczne zestawy kąpieloweElementarnym składnikiem praktycznego zestawu kąpielowego jest wanienka, która musi być na tyle stabilna, by nie załamać się podczas wylewania z niej wody. Warto też wybrać nieco większą wanienkę, która posłuży nieco dłużej, bo nie wiesz kiedy dziecko będzie gotowe do korzystania z dużej wanny. Do wanienki warto dobrać stelaż, na którym będzie stała podczas wieczornego rytuału. Jest to gadżet ułatwiający kąpiel zwłaszcza w pierwszych dniach po porodzie, gdy obolała mama nie może się swobodnie poruszać. Trzecim ważnym elementem, który powinny zawierać praktyczne zestawy kąpielowe jest rurka odpływowa ograniczająca potrzebę dźwigania przez niedysponowaną młodą mamę. Z myślą o niedoświadczonych rodzicach noworodków powstały też specjalne wkładki, które ułatwiają kąpiel maluszka. Kolejnym elementem, który zadba, by temperatura wody była odpowiednia jest termometr. Równie ważnym elementem zestawu kąpielowego jest ręcznik. Taki z kapturkiem zniweluje nieprzyjemną różnicę temperatur i pozwoli na ciepłe opatulenie dziecka. Ostatnią, niezbędnym narzędziem używanym przy kąpieli jest szczotka. Taka z miękkiego włosia pozwoli komfortowo wyczesać wyschnięty naskórek z główki maluszka.

Każdy rodzic chce się jak najlepiej przygotować do swojej nowej roli. Kąpiel jest rytuałem, który wyzwala wiele emocji, bo wymaga kontaktu z noworodkiem pozbawionym sztywnego rożka. Dlatego powyższe siedem elementów praktycznego zestawu kąpielowego pozwoli zapomnieć o troskach.

Related Posts