Poszukiwanie inwestora, udział w projektach unijnych czy emisja obligacji to tylko niektóre z form wspomagających finansowanie dla spółek. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę w biznesie, to na pewno myślałeś o leasingu na zakup pojazdów samochodowych, maszyn lub urządzań biurowych. Nowe firmy są traktowane na rynku finansowym dość ograniczonym kredytem zaufania, dlatego dziś chciałabym przedstawić Ci 3 alternatywne rozwiązania, które wzmocnią Twoją pozycję jako wiarygodnego przedsiębiorcy.

Czym najlepiej zastąpić wpłatę początkową przy leasingu?

tani leasing samochodówNa pewno Ty albo ktoś z Twoich znajomych jest szczęśliwym posiadaczem własnego domu lub mieszkania. Są wśród nich na pewno tacy, którzy mieli to szczęście, że dostali własne „M” w prezencie ślubnym lub na zakończenie studiów od rodziców, ale są też tacy, którzy spłacają kredyt hipoteczny. Z leasingiem dla firm jest trochę jak z zakupem domu na kredyt- musisz przygotować się na wkład własny. W zależności od tego, co będzie przedmiotem finansowania, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować i znać szacunkową wartość Twojego zakupu, ponieważ odpowiednio do warunków, które wynegocjujesz zobligowany będziesz do uiszczenia wpłaty początkowej, która będzie stanowić coś pomiędzy 15 a 20% wartości przedmiotu objętego umową leasingową. Jeżeli przykładowo interesuje Cię tani leasing samochodów, poszukaj aut nie starszych niż 5 lat od planowanej daty zakupu, a ratę możesz szybko przeliczyć samodzielnie korzystając z internetowych porównywarek. Jeśli już teraz wiesz, że nie będzie Cię stać na pokrycie wpłaty początkowej w gotówce możesz rozważyć kilka alternatywnych rozwiązań. Pierwszym pomyłem może być ustanowienie hipoteki na nieruchomości, którą posiadasz.

W przypadku finansowania zabezpieczenie może pokryć aż do 40% wartości przedmiotu, który chcesz kupić. Drugim pomysłem może być poręczenie od osoby prywatnej lub firmy, być może jesteś głównym podwykonawcą jakiegoś większego przedsiębiorstwa, którego przedstawiciel może zostać Twoim gwarantem. Po trzecie- spróbuj wynegocjować w zamian podpisanie gwarancji wykupu przedmiotu objętego umową leasingową- w ten sposób zabezpieczysz interesy leasingodawcy, a jednocześnie zwiększysz swoją wiarygodność jako partnera biznesowego.

 

Related Posts